Jesteś tutaj: Start / GALERIA

GALERIA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

2020 Świąteczny dar

Przejdź do - 2020 Świąteczny dar

„Pora na seniora” to motto Fundacji im. Józefa Fettera. Przyświeca jej cel czynienia świat lepszym miejscem, bez różnic pokoleniowych, samotności i wykluczenia, wypełnionego szczerością, otwartością i szacunkiem. Fundacja powstała, by odmienić los seniorów, często doświadczonych przez los i potrzebujących wsparcia w codziennej egzystencji. Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy doświadczamy bardziej, zauważmy więcej i pomagamy chętniej. Święta to czas, gdy Ci potrzebujący dziękują tym goręcej za wszelką pomoc, gdyż ona daje im nadzieję i przywraca wiarę w ludzi.

23 grudnia 2020
Czytaj więcej o: 2020 Świąteczny dar

2020 Przygotowania do Świąt...

Przejdź do - 2020 Przygotowania do Świąt...

Święta Bożego Narodzenia obfitują w zwyczaje i tradycje, które pielęgnowane przez kolejne pokolenia czynią ten czas wyjątkowym. Nie inaczej jest w tym roku. I chociaż zmagamy się z przeciwnościami, godzimy się z obostrzeniami, to te zwyczaje i tradycje trzymają nas razem, pomimo odległości, która nas dzieli i poczucia samotności, które nam doskwiera.

21 grudnia 2020
Czytaj więcej o: 2020 Przygotowania do Świąt...

2020 Słodkie pierniczki

Przejdź do - 2020 Słodkie pierniczki

Święta tuż tuż, w większości domów opada już zapach pieczonych pierniczków, teraz skrzętnie chowanych przed domownikami bo „to na święta”. W Naszym Domu zapach unosił się długo, a teraz  został zamknięty w paczkach dla naszych klubowiczów. To kolejny zwyczaj u nas pielęgnowany. W tym roku niestety w okrojonym składzie przystąpiliśmy do wyrabiania, wykrajania i ozdabiania. Liczymy na to, że w przyszłe święta rąk do pracy będzie zdecydowanie więcej. Zresztą, to sama przyjemność i na naszych dziadków zawsze mogliśmy liczyć (ileż to pierniczków nie  doczekało zdobienia).

Mamy nadzieję, że ciasteczka smakowały naszym łasuchom i sprawiły im tyle radości ile nam ich przyrządzanie. Nasze Mikołajki wraz ze słodyczą dostarczyły świąteczne życzenia.

21 grudnia 2020