Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ostatki w Panoszowie

Przejdź do - Ostatki w Panoszowie
Tradycja ostatków sięga wielu wieków wstecz, kiedy to na dworach stoły uginały się od wszelkiego dobra, a w karczmach wiejskich przez całą noc odbywały się wesołe potańcówki. Jak doskonale Państwo wiecie nasi klubowicze podchodzą bardzo poważnie do kultywowania tradycji, więc i tym razem odpowiednio podeszliśmy do tematu ostatkowych zabaw. Na zaproszenie naszych przyjaciół z Seniora + z Panoszowa udaliśmy się na organizowaną w ich domu zabawę karnawałową. Było kolorowo, gwarno i zabawnie! Na uczestników biesiady czekały rarytasy przygotowane przez seniorów i zabawy integracyjne o tematyce...walentynkowej! Oczywiście nie mogło zabraknąć wielu pamiątkowych zdjęć na "ściance" i wspólnych pląsów w rytm skocznych utworów.
Teraz możemy odpocząć...przez całe 40 dni ????
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia!
15 lutego 2024

TŁUSTY CZWARTEK

Przejdź do - TŁUSTY CZWARTEK
Tłusty Czwartek
dzień rozpusty !
Każdy wcina pączek tłusty
I nieważna jest figura
kiedy w domu pączków góra.
Każdy zjada ile zdoła
i o więcej ciągle woła
My kalorii dziś nie liczymy
i SMACZNEGO wszystkim życzymy!
 
Klubowicze przygotowywali się do Tłustego Czwartku również podczas zajęć plastycznych. To właśnie okrągłe słodycze zdominowały temat zajęć i naszych aktywności.

 

8 lutego 2024

Dzień Babci i Dziadka

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to szczególny czas w kalendarzu naszych podopiecznych. Każdy z nich przeżywa go na swój sposób. Celebrują go mniej lub bardziej wylewnie. Skrzętnie chowają zakupione dla bliskich dziękczynne łakocie, lub otwarcie rozmawiają o swoich planach z tych okazji. Nie mniej jednak, każdy równie ochoczo reaguje na wieść o zaproszeniu do szkół czy przedszkoli. Tym razem zwartą grupą odpowiedzieliśmy na zaproszenie płynące za Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie przygotowali dopracowane w najdrobniejszych szczegółach przedstawienie dla babć i dziadków. Również samodzielnie wykonali oryginalne upominki, które z radością przyjęli nasi klubowicze. Nie da się ukryć, że wydarzenie to wywarło silne wrażenie na naszych seniorach. I nie można zaprzeczyć, że co chwilę jesteśmy zaskakiwani pomysłowością i talentem najmłodszych.
Dziękujemy!
Przy okazji odwiedzin, wręczyliśmy 8 uczennicom SP3 ceramiczne anioły, które one samodzielnie lepiły i po wypaleniu szkliwiły w ramach warsztatów z naszą instruktorką. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii.
25 stycznia 2024

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie