Stowarzyszenie „Złote lata”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

STOWARZYSZENIE „ZŁOTE LATA” Z POMOCĄ DLA UKRAINY

W dniu 3 grudnia 2022 roku w  Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu,  przy udziale Stowarzyszenia „Złote Lata” odbyła się aukcja dzieł sztuki ukraińskich artystów plastyków. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu partnerem Stowarzyszenia była ukraińska artystka, rzeźbiarka  i  malarka mieszkająca we  Lwowie - Natalia Leykina.

Jest ona od lat artystycznie związana z Lublińcem. Uczestniczyła we wszystkich  międzynarodowych plenerach rzeźbiarskich odbywających się w naszym mieście i ponadto jest autorką  kilku rzeźb plenerowych usytuowanych w Lublińcu. Na potrzeby licytacji uruchomiła swoje artystyczne  kontakty i na jej ręce 10- ciu ukraińskich artystów plastyków przekazało swoje dzieła sztuki.

Zebrana kwota -  29 717, 00 złotych - została przeznaczona na zakup sprzętu obronnego, wykorzystywanego podczas działań wojennych w Ukrainie. Kamizelki kuloodporne, hełm z noktowizorem, osobisty sprzęt medyczny i  agregat prądotwórczy – według informacji z 23 stycznia cały sprzęt dotarł już do Kijowa.

Stowarzyszenie ”Złote Lata” pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu aukcji, w szczególności: Dyrektor „Lubiteki” Pani Joannie Brzezinie - za możliwość zorganizowania aukcji, Stanisławowi Kowalczykowi i Annie Trzepizur – prowadzącym  aukcję, Pani Marcie Gadaszewskiej oraz Pani Małgorzacie Sosnowskiej za przygotowanie katalogów aukcyjnych, a także pracownikom MOPS: Aleksandrze Kowalczyk, Joannie Dąbrowicz, Jolancie Olszewskiej, Katarzynie Budziałowskiej, Marioli Drapacz i Agnieszce Hewig, które czuwały nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia.

27 stycznia 2023

Dla Ukrainy - Licytacja dzieł

Przejdź do - Dla Ukrainy - Licytacja dzieł

Aukcja dzieł sztuki ukraińskich artystów plastyków odbyła się 3 grudnia w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu. Dzięki wolontariuszom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i członkom stowarzyszenia  "Złote Lata" spotkanie przebiegło sprawnie i co najważniejsze bardzo obiecująco. Dopisali licytujący, a i katalog licytowanych dzieł był bogaty. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, czy to w postaci rzeźby czy obrazu.

Dziękujemy darczyńcom!

Zebrane pieniądze pomogą armii ukraińskiej, zakupiony zostanie potrzebny sprzęt za kwotę 24 280 zł.

9 grudnia 2022

Licytacja dla Ukrainy!

Zapraszamy!!!

30 listopada 2022

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie