Stowarzyszenie „Złote lata”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

MEET AND CODE 2022

Przejdź do - MEET AND CODE 2022

Nasze Stowarzyszenie wspólnie z Lubiteką zorganizowało ZAKODOWANY PIKNIK. W rozwinięciu artykułu znajdziecie Państwo sprawozdanie z tego wydarzenia, sporządzone przez Panią Katarzynę Lubosz. To była świetna zabawa i mamy nadzieję, że nie ostatnia współpraca tego typu.

Dodatkowo organizacja TechSoup Polska wraz z firmą Skriware zorganizowała konkurs, w którym do wygrania były 3 Skriboty! Aby wziąć w nim udział wystarczyło opublikować relację z wydarzenia, czyli naszego pikniku. Miło nam poinformować, że wśród 3 organizacji, którym udało się wygrać znalazło się STOWARZYSZENIE ZŁOTE LATA!

 

 

17 listopada 2022
Czytaj więcej o: MEET AND CODE 2022

Czas na kodowanie

Przejdź do - Czas na kodowanie
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu oraz Stowarzyszenie "Złote Lata" zapraszają dzieci w wieku 4-10 lat i ich rodziców na
                                                            ZAKODOWANY PIKNIK w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
                                                                                             DATA: 22.10.2022 r. (sobota)
                                                                                                    Godz. 14.00-17.00
                                                  Prowadzenie: Iwona Śleziona Plawgo wraz uczniami ze Szkoły Podstawowej
                                                                                      im. Powstańców Śląskich w Ciasnej.
 
Lubliniecka biblioteka już po raz trzeci bierze udział w akcji Meet and Code. Organizatorami inicjatywy Meet and Code są firma SAP4Good, organizacja Haus des Stiftens gGmbH oraz krajowi partnerzy sieci TechSoop Polska i TechSoup Europe .
 
Wydarzenie odbędzie się w formie pikniku. Jego celem będzie popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci oraz zachęcenie ich do udziału w różnego rodzaju formach kodowania i programowania, a co za tym idzie rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, umiejętności pracy w zespołach a także nie poddawania się oraz odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii i to wszystko w postaci dobrej zabawy.
Zajęcia będą prowadzone dla dzieci przez dzieci. „Instruktorami” prowadzącymi będą uczniowie szkoły podstawowej w Ciasnej uczęszczający od kilku lat na zajęcia z kodowania i programowania. Na całością czuwać będzie trenerka kodowania i programowania Iwona Śleziona Plawgo.
Podczas pikniku opiekę nad dziećmi będą sprawowali rodzice.
Takie działanie ma na celu ukazanie dorosłym jaki wpływ na rozwój dzieci ma nauka kodowania i programowania.
Na terenie przed biblioteki zostaną rozstawione stoiska. Na każdym z nich zostaną przygotowane różne rodzaje zabaw promujących kodowanie i programowanie (zabawy z mata, robotami, scratch itp.).
 
ZAPRASZAMY!
12 października 2022

EDWARD INGLOT - malarstwo

Przejdź do - EDWARD INGLOT - malarstwo

EDWARD INGLOT - malarz i rysownik, rocznik 1941, urodzony w Krasnej koło Krosna nad Wisłokiem w południowo-wschodniej Polsce, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu a następnie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, od 1969r. związany z regionem Górnego Śląska. 

 

10 października 2022
Czytaj więcej o: EDWARD INGLOT - malarstwo

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie