KLUB SENIORA LUBLINIEC

Strona główna

Najnowsze aktualności

Przedstawienie jasełkowe

Powiększ zdjęcie
Nasi podopieczni zostali zaproszeni na przedstawienie jasełkowe w Szkole Podstawowej nr 2 w wykonaniu artystów z Zespołu Teatralnego "Trapez".
Dziękujemy za zaproszenie, pokaz talentów, wspólny śpiew kolęd i...ponadprogramowy taniec integracyjny.

 

1 lutego 2023
Czytaj więcej o: Przedstawienie jasełkowe

STOWARZYSZENIE „ZŁOTE LATA” Z POMOCĄ DLA UKRAINY

W dniu 3 grudnia 2022 roku w  Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu,  przy udziale Stowarzyszenia „Złote Lata” odbyła się aukcja dzieł sztuki ukraińskich artystów plastyków. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu partnerem Stowarzyszenia była ukraińska artystka, rzeźbiarka  i  malarka mieszkająca we  Lwowie - Natalia Leykina.

Jest ona od lat artystycznie związana z Lublińcem. Uczestniczyła we wszystkich  międzynarodowych plenerach rzeźbiarskich odbywających się w naszym mieście i ponadto jest autorką  kilku rzeźb plenerowych usytuowanych w Lublińcu. Na potrzeby licytacji uruchomiła swoje artystyczne  kontakty i na jej ręce 10- ciu ukraińskich artystów plastyków przekazało swoje dzieła sztuki.

Zebrana kwota -  29 717, 00 złotych - została przeznaczona na zakup sprzętu obronnego, wykorzystywanego podczas działań wojennych w Ukrainie. Kamizelki kuloodporne, hełm z noktowizorem, osobisty sprzęt medyczny i  agregat prądotwórczy – według informacji z 23 stycznia cały sprzęt dotarł już do Kijowa.

Stowarzyszenie ”Złote Lata” pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu aukcji, w szczególności: Dyrektor „Lubiteki” Pani Joannie Brzezinie - za możliwość zorganizowania aukcji, Stanisławowi Kowalczykowi i Annie Trzepizur – prowadzącym  aukcję, Pani Marcie Gadaszewskiej oraz Pani Małgorzacie Sosnowskiej za przygotowanie katalogów aukcyjnych, a także pracownikom MOPS: Aleksandrze Kowalczyk, Joannie Dąbrowicz, Jolancie Olszewskiej, Katarzynie Budziałowskiej, Marioli Drapacz i Agnieszce Hewig, które czuwały nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia.

27 stycznia 2023
Czytaj więcej o: STOWARZYSZENIE „ZŁOTE LATA” Z POMOCĄ DLA UKRAINY

Bal Karnawałowy 2023

Powiększ zdjęcie
"Niech żyje Bal! Bo to życie, to Bal jest nad Bale!"...
Karnawał to doskonała okazja do zorganizowania balu... dziś w Klubie czas spędzaliśmy na zabawie w rytm biesiadnych utworów. Ale były nie tylko tańce, hulanki i swawole... dla naszych klubowiczów przygotowaliśmy moc atrakcji w postaci "przerywników", zabaw integracyjnych, które pozwoliły na chwilę wytchnienia dla roztańczonych nóg i gardeł nadwyrężonych od śpiewu.
Ps. Do balu trzeba się odpowiednio przygotować, dlatego też ochoczo zabraliśmy się do pracy i w tygodniu przygotowaliśmy kilka imprezowych gadżetów.
26 stycznia 2023
Czytaj więcej o: Bal Karnawałowy 2023