2018 - KLUB SENIORA LUBLINIEC

2018

Rok 2018 przyniósł kolejne wyzwania i nasze Stowarzyszenie pozyskało fundusze na realizację 3 projektów, w ramach których seniorzy poszerzyli swoją wiedzę kulturalną, zdobyli nowe umiejętności praktyczne, zadbali o swój dobrostan psycho-fizyczny, a także czynnie włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Artykuły

„Twórczy senior”

 „Twórczy senior” to cykl zajęć edukacyjnych, który odbył w okresie maj- sierpień 2018. Seniorzy uczestniczyli w 4 edukacyjno- artystycznych warsztatach wyjazdowych:

- do Osikowej Doliny,

- Zamku w Mosznej,

- Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu,

- Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Podczas zajęć uczestnicy poznali historię kultury regionalnej, techniki rzemiosła artystycznego, a także samodzielnie stworzyli ozdoby np. z gliny i osikowych elementów.

28 kwietnia 2020

„Dodajmy życia do lat”

„Dodajmy życia do lat” to szereg działań skierowanych do osób starszych, samotnych, zagrożonych demencją i depresją, które obejmowały warsztaty psycho-edukacyjne z psychologiem, psychiatrą i dietetykiem, warsztaty aktywizujące prowadzone przez młodzież oraz zajęcia z arteterapii z elementami terapii reminiscencyjnej, wyjazdowe warsztaty edukacyjno-rekreacyjne zrealizowane w Pszczynie i Kokotku. Projekt zakończył się uroczystym obiadem i wręczeniem podziękowań uczestnikom projektu w Hotelu Alhar.

Zadanie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

22 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: „Dodajmy życia do lat”

„Patriotyzm wczoraj i dziś”

 „Patriotyzm wczoraj i dziś” - projekt był realizowany w okresie marzec- czerwiec 2018, którego celem było  podniesienie wiedzy lublinieckiej młodzieży na temat symboli narodowych oraz zwiększenie świadomości w zakresie ich wykorzystania poprzez zastosowanie nowatorskiej formy przekazu, jaką stał się spektakl słowno-muzyczny z elementami multimediów .

 

22 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: „Patriotyzm wczoraj i dziś”