Stowarzyszenie „Złote lata” - KLUB SENIORA LUBLINIEC

Stowarzyszenie „Złote lata”

Artykuły

Jarmark bożonarodzeniowy

Przejdź do - Jarmark bożonarodzeniowy

Pierwsza niedziela grudnia upłynęła pod hasłem jarmarku bożonarodzeniowego, który już od kilku lat odbywa się na lublinieckim Rynku. Wystawcy prezentują swoje dzieła rękodzielnicze i zachęcają do sprawienia bliskim wyjątkowych upominków świątecznych. W tym roku aura była magiczna, w śnieżnej połaci rozstawiały się kramy, przechodniów witaj zapach grzanego wina czy pysznego bigosu, a to wszystko okraszone śpiewnymi występami uczniów i wizytą tego najważniejszego gościa - ŚW. MIKOŁAJA.Nasze Stowarzyszenie również wzięło udział w tym spotkaniu.

4 grudnia 2023

Warsztaty WenDo

Przejdź do - Warsztaty WenDo

Stowarzyszenie „Złote Lata” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu w procedurze „Małego Granta” otrzymało dotację z Urzędu Miejskiego w Lublińcu na realizację projektu pt. „NIEzależna Kobieta”, który wpisywał się w działania tegorocznej Lublinieckiej Kampanii „16 dni przeciw przemocy”. W ramach projektu w dniach: 18 i 19 listopada 2023 roku odbyło się szkolenie „WenDo” dla 16 kobiet, które było prowadzone przez certyfikowaną trenerkę Panią Agnieszkę Bielę i miało na celu naukę technik samoobrony i asertywności.

28 listopada 2023
Czytaj więcej o: Warsztaty WenDo

Wyjątkowe spotkanie

Przejdź do - Wyjątkowe spotkanie

Dziś miało miejsce wyjątkowe spotkanie. W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej spotkali się  lublinieccy seniorzy ze sztuką. Wystawa "Amplituda", która gości w naszym mieście już za chwilę opuści nas, a poszczególne dzieła trafią do swoich rodzimych stron. Stowarzyszenie zadbało o to, by seniorzy zdążyli się zaznajomić z twórczością artystów polskich, niemieckich i francuskich, których sztuka składa się na tę interdyscyplinarną wystawę powstałą z okazji 30-lecia Trójkąta Waimarskiego.

Spotkanie było wyjątkowe jeszcze z jednego względu. O samej wystawie i o sobie samym opowiadał Pan Stanisław Kowalczyk - artysta ziemi lublinieckiej. Tłumaczył niuanse, oswajał z treścią i przybliżał zamysły autorskie w sposób niezwykle przystępny. Dziękujemy, za to, że poświęcił Pan czas, aby naszym seniorom umilić ten jakże kulturalny czwartek, uchylić drzwi do sztuki, pokazać, że każdy może ją "czytać", gdy już pozna kilka najwłaściwszych liter.

Spotkanie zorganizowano w ramach grantu "Spotkanie z kulturą" sfinansowanego ze środków Gminy Lubliniec.

2 listopada 2023

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie