Czesława Włuka - fotografia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 czerwca 2022

Każdy spacer w życiu jest inny... Można podążać ścieżką pełną różowych kwiatów lub podążyć w głąb siebie. Zanurzyć się w przeszłość, która drąży serce codziennie i zawsze o czymś przypomina. O miłości, tęsknocie, lęku.... Nigdy nie wiemy jakie obrazy z takiego spaceru zapamiętamy.

W taką oto podróż się wybrałam w towarzystwie Pani Reginy. Każdy krok był jak otwarcie nowych drzwi w głąb siebie. Ten spacer jest jak oczyszczenie duszy. Zostawiłam w nim tęsknotę za tym, co minęło i stres wywołany tym, co jest. Każdy ślad na zdjęciach, to dotknięcie tego, czego już nie ma i nie będzie...

                               

Czesława Włuka                                                                                                                   

 

Tymi słowami artystka opisuje swoją wystawę fotografii, którą można podziwiać w Muzeum Edyty Stein w Lublińcu. Jest to trzecia odsłona projektu "Artyści swojemu miastu", dzięki któremu Stowarzyszenie Złote Lata przybliża mieszkańcom twórczość rodzimych artystów. 

 

Czesława Włuka mgr sztuki, ur. 05.12.1977 - absolwentka WSTI w Katowicach (projektowanie graficzne, studia I stopnia, ukończone z wyróżnieniem o specjalności fotografia dokumentalna) oraz Akademii Sztuk Pięknych, studia II stopnia projektem książki „Życie ze sztuką”. Artystka specjalizująca się w fotografii konceptualnej, która pomaga jej odkrywać świat, oraz w fotografii portretowej, reportażowej i dokumentalnej. Uczestniczyła dwukrotnie w Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Żorach. Jej prace prezentowano podczas wystaw indywidualnych: w Lublińcu, Koszęcinie, Krupskim Młynie, Dobrodzieniu oraz grupowych: na Węgrzech w Mezokovesd, w Gliwicach, w Zabrzu, na Ukrainie oraz w Tychach. Laureatka licznych międzynarodowych konkursów fotograficznych. W zeszłym roku otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Foto Odlot oraz zakwalifikowała się do wystawy także na Międzynarodowym Konkursie Cyberfoto. Artystka z pasją i duszą, inicjatorka licznych akcji charytatywnych i społecznych.

 

Zapraszamy do podziwiania efektów tego wyjątkowego spaceru w wykonaniu Pani Czesławy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie